Zarząd Fundacji Dobra Historia

Prezes Zarządu Fundacji: Piotr Teodor Kulczycki

Członek Zarządu Fundacji: Mateusz Mikołaj Mikuczyński

Członek Zarządu Fundacji: Jacek Konrad Stachowicz


Statut



pobierz statut 

PROJEKTY

2018 | Studio Wolandejskie 

Miejsce stworzone dla osób, które posiadają zdolności aktorskie i chcą otrzymać podstawową wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne w sztuce aktorskiej. W latach 2018 - 2021 zorganizowane zostały dwa duże kilkumiesięczne kursy, które ukończyło około 20 osób oraz krótsze (24godzinne) kursy “Elementarz aktora” Oprócz tego w ramach Studia działa grupa teatralna dla dorosłych, w której osoby chcące rozwijać się aktorsko mają szansę zagrać swój pierwszy spektakl.

2019 | Teatr Wolandejski 

W 2019 roku Fundacja przejęła działający od 2003 roku Teatr Wolandejski. Teatr Wolandejski jest teatrem dramatycznym realizującym sztuki o tematyce współczesnej oraz adaptującym w sposób współczesny dzieła literatury. Jest teatrem opowieści i silnych postaci, teatrem wierzącym w siłę konstrukcji dramaturgicznej.

2019 | Warsztaty teatralne “Aktorstwo - pierwsze kroki” 

Na zlecenie Urzędu Dzielnicy Ursynów zostały przeprowadzone bezpłatne warsztaty teatralne dla osób dorosłych w łącznej liczbie 24 godzin.

2021 | Słuchowisko “Piastodzieje” 

Na zlecenie Muzeum Historii Polski powstał cykl dziesięciu słuchowisk o władcach Polski z dynastii Piastów. W projekcie wzięło ponad dwudziestu aktorów. Projekt otrzymał nagrodę “Słonecznki” za najlepszej inicjatywy dla dzieci w kategorii “Język”

2021 | „Przywołaj Bohatera z Teatrem Wolandejskim - edycja druga!" 

Projekt współfinansowany w programie grantowym „Patriotyzm Jutra" (Muzeum Historii Polski). W drugiej edycji projektu z grona bohaterów, które tworzyli Janusz Korczak, Witold Pilecki oraz Maria Grzegorzewska, internauci wybrali postać Janusza Korczaka. Powstał 50 minutowy unikalny spektakl pod tytułem „Korczak 2142".

2022: 

- dofinansowanie z Patriotyzmu Jutra 2022 - realizacja interaktywnej strony internetowej "7 interaktywnych opowieści o Warszawie", 
- dofinansowanie z NIW - realizacja warsztatów teatralnych dla dzieci ukraińskich wspólnie z Parafia Ewangelicko-Augsburską Świętej Trójcy w Warszawie, - udział w produkcji i konsultacje scenariuszowe prototypu gry komputerowej "Warszawa - Paryż Północy" w projekcie finansowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego,