2018 | Studio Wolandejskie 

Miejsce stworzone dla osób, które posiadają zdolności aktorskie i chcą otrzymać podstawową wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne w sztuce aktorskiej. W latach 2018 - 2021 zorganizowane zostały dwa duże kilkumiesięczne kursy, które ukończyło około 20 osób oraz krótsze (24godzinne) kursy “Elementarz aktora” Oprócz tego w ramach Studia działa grupa teatralna dla dorosłych, w której osoby chcące rozwijać się aktorsko mają szansę zagrać swój pierwszy spektakl. 

2019 | Teatr Wolandejski 

W 2019 roku Fundacja przejęła działający od 2003 roku Teatr Wolandejski. Teatr Wolandejski jest teatrem dramatycznym realizującym sztuki o tematyce współczesnej oraz adaptującym w sposób współczesny dzieła literatury. Jest teatrem opowieści i silnych postaci, teatrem wierzącym w siłę konstrukcji dramaturgicznej. 

2019 | Warsztaty teatralne “Aktorstwo - pierwsze kroki” 

Na zlecenie Urzędu Dzielnicy Ursynów zostały przeprowadzone bezpłatne warsztaty teatralne dla osób dorosłych w łącznej liczbie 24 godzin. 

2019 | „Przywołaj Bohatera z Teatrem Wolandejskim!" 

Projekt współfinansowany w programie grantowym „Patriotyzm Jutra" (Muzeum Historii Polski). W drugiej edycji projektu z grona bohaterów, które tworzyli Wanda Gertz, Kazimierz Sosnkowski oraz Stefan Starzyński. Internauci wybrali postać Stefana Starzyńskiego. Powstał 50 minutowy unikalny spektakl pod tytułem „Niepowołany".

2021 | Słuchowisko “Piastodzieje” 

Na zlecenie Muzeum Historii Polski powstał cykl dziesięciu słuchowisk o władcach Polski z dynastii Piastów. W projekcie wzięło ponad dwudziestu aktorów. Projekt otrzymał nagrodę “Słonecznki” za najlepszej inicjatywy dla dzieci w kategorii “Język”. 

2021 | „Przywołaj Bohatera z Teatrem Wolandejskim - edycja druga!" 

Projekt współfinansowany w programie grantowym „Patriotyzm Jutra" (Muzeum Historii Polski). W drugiej edycji projektu z grona bohaterów, które tworzyli Janusz Korczak, Witold Pilecki oraz Maria Grzegorzewska, internauci wybrali postać Janusza Korczaka. Powstał 50 minutowy unikalny spektakl pod tytułem „Korczak 2142".